Lecta-ն դադարեցնում է կավճապատ թղթի արտադրությունը Ֆրանցիայի իր գործարանում և կենտրոնացնում իր գործունեությունը մասնագիտացված թղթի վրա
26 June 2023, Mo
Գրաֆիկական թղթի ուժեղ անկման պատճառով, Lecta-ն այսօր հայտարարեց PM4-ի գործունեությունը դադարեցնելու մասին, որը գտնվում է Condat գործարանում (Le Lardin St Lazare, Ֆրանսիա), և որն արտադրում է կավճապատ թուղթ (CWF): Կազմակերպության ներկայացուցիչներին հայտարարել են վերակազմակերպման նախագիծ: Lecta-ն նախատեսում է ամբողջությամբ կենտրոնացնել Condat գործարանը մասնագիտացված թղթերի, ապակիների և թղթյա պիտակի արտադրության վրա, որում ներդրումներ է կատարել 2021 թվականին փոխակերպման միջոցով: Բացի այդ, Lecta-ն ներկայումս ներդրումներ է կատարում RDF կաթսայի մեջ՝ ապահովելու շատ ծախսատար մրցակցային էներգիայի լուծում PM8-ի համար և նվազեցնելու գործարանի ածխածնի հետքը՝ CO2 արտանետումների կրճատման միջոցով՝ Lecta-ի Կայունության ռազմավարության և նպատակների համաձայն: RDF կաթսան կշահագործվի 2024 թվականի կեսերին: Lecta-ն պարտավորվում է նվազագույնի հասցնել Condat գործարանում CWF-ի գործունեության դադարեցման սոցիալական հետևանքները և հաջորդ օրերին կսկսի տեղեկատվական/խորհրդատվական հանդիպումներ իր աշխատակիցների ներկայացուցիչների հետ:

Lecta to cease the CWF production at Condat mill and focus its activity on speciality paper
Lecta announced today a project to cease the activity on PM4 at its Condat  mill (Le Lardin St Lazare, France) which produces Coated Woodfree  Paper (CWF) due to the strong decline in the graphic paper market. A reorganisation project was announced to the employee representatives on which they will be consulted.
Lecta foresees to focus Condat mill completely on the production of  specialty papers, glassine and C1S, on PM8, in which it has invested through a conversion in 2021.
Additionally, Lecta is currently investing in an RDF boiler to provide a very  cost competitive energy solution for PM8 and reduce the mill’s carbon  footprint through a reduction of CO2 emissions, in line with Lecta’s Sustainability strategy and goals. The RDF boiler will be operational by  mid-2024.
Lecta is committed to minimise the social consequences of the ceasing of  CWF activities at Condat mill and will commence in the next days  information/consultation meetings with its employee representatives.